Pomalou muzikou proti hektickým časům: Spotted Peccary Music (2)

197
Between Interval: Autumn Continent
(SPM1602, Spotted Peccary Music, CD)

Between Interval: Autumn Continent (CD)

10 skladeb / 73:01, SPM1602, Spotted Peccary Music
Distribuce v ČR: HORUS CyclicDaemon

Jistě jsem již dříve v nějaké své recenzi na sebe prozradil, že podzim považuji za jedno z nejhezčích období v roce. Podobně inspirující je zřejmě i pro letos 24letého studenta z jižního Švédska – Stefana Jönssona, který se na hudební dráze začal objevovat před čtyřmi lety.

S kořeny v klubové taneční scéně rozkročené mezi trancem a tvrdším technem se zde úspěšně prezentuje se svými vynilovými příspěvky pod přezdívkami MonodriveSublunarSection 9 nebo Halftone.

Vedle toho však také zahořel láskou k ambientu a jeho pomalou temnější stránku hudební osobnosti můžeme objevovat na cedéčkách, které podepisuje jako Between Interval.

Jeho třetí CD Autumn Continent vyšlo v loňském roce, a jak už jsem nakousl v úvodu, inspiruje se plnými hrstmi podzimními náladami. Na rozdíl od J. Arifa Vernera máme co dočinění se zahloubanějším elektronickým ambientem v polovině spojnice mezi staticky v nirváně usazeným Steve Roachem a temným, industriálem nasáklým dark-ambientem Petera Andersena alias Raison D’Etre.

Dlouhé skladby (jen dvě mají pod šest minut) jsou obtěžkané podzimní melancholií, občas se v mrákotách noří do hlubokého spánku, aby se v následujících okamžicích projasnily pohledem na barvami hrající podzim. Vzácně vyvážená kombinace.

*

© okultura, MMVII & MMX